fbpx
Menu Zamknij
PRODUKTY
Slider
PRODUKTY
POBIERZ
POBIERZ
Slider
KOMPLETY I GŁOWICE TERMOSTATYCZNE
OPISKOMPLETY: PRAWY i LEWYZMIANA POŁOŻENIA WKŁADKIZESTAWY MASKUJĄCE

SZEROKA GAMA PRODUKTÓW
Głowice grzejnikowe to niezbędny element każdej nowoczesnej i solidnej instalacji grzewczej. Pozwalają one na kontrolowanie temperatury grzejników, a tym samym redukują zużycie energii. Niezawodne komplety i głowice termostatyczne oraz zawory grzejnikowe zostały dostosowane aby współgrać kolorystycznie z grzejnikami. Dla serii produktów PHA-036, PHA-037, PHA-038, 7030, TRCD10 dostępne są opcje: chrom, biel, grafit, czarny mat oraz czarny struktura. W trosce o estetykę wykończenia grzejników łazienkowych w ofercie firmy PERFEXIM znajdują się również rozety maskujące w kilku wersjach koloru i kształtu. W razie wątpliwości co do wyboru odpowiedniego kompletu termostatycznego zapraszamy do kontaktu.

KOMPLETY TERMOSTATYCZNE Z NASTAWĄ WSTĘPNĄ „PRAWY” I „LEWY”

Komplety termostatyczne z nastawą wstępną PHA-037 oraz PHA-038 służą do podłączenia grzejników pionowych (kolumnowych,łazienkowych, itp.). Zestawy zawierają w komplecie zarówno przyłącza do miedzi jak i rur wielowarstwowych. Na korpusach zaworów wskazano kierunek przepływu wody, co dodatkowo ułatwia montaż. Wkładki termostatyczne z nastawianiem przepływów umożliwiają wyregulowanie przepływów na każdy grzejnik dzięki czemu zachowane są optymalne wartości mocy dla każdego grzejnika.

. KOMPLETY TERMOSTATYCZNE TYP LEWY I PRAWY
Zawory są fabrycznie zorientowane pod podłączenie zasilania z prawej lub lewej strony grzejnika. Dzięki temu unika się częstych błędów popełnianych w trakcie montażu, a mających fundamentalny wpływ na pracę zaworów oraz również na prawidłowe działanie grzejnika. Wkładki termostatyczne, montowane w zaworach termostatycznych grzejnikowych są tak skonstruowane, że woda płynie pod tzw. grzybek, czyli woda napiera na grzybek od dołu a przeciwdziała mu siła nacisku sprężyny. Dzięki temu zmieniając nastawę na głowicy termostatycznej zmienia się czułość sprężyny i tym sposobem można ustawiać przepływ. W momencie, kiedy woda napiera na grzybek zmienia się charakterystyka zaworu, tzn. woda napiera na grzybek, co powoduje, że siła nacisku sprężyn oraz siła naporu wody nakładają się na siebie zamiast działać przeciwstawnie.

ZAMIANA POŁOŻENIA WKŁADKI TERMOSTATYCZNEJ

PHA-036: Istnieje możliwość zamiany położenia wkładki termostatycznej ze strony prawej na lewą. Wkładkę termostatyczną montować po stronie zasilania.

PHA-037 oraz PHA-038: W skrajnych przypadkach można wykręcić wkładkę termostatyczną (z zaworu termostatycznego) oraz głowicę zamykającą (z zaworu odcinającego) i zamienić je miejscami. Jest to pomocne, kiedy przypadkowo błędnie podłączono zasilanie na grzejniku.

MAŁA RZECZ, A POPRAWIA WYGLĄD
Zestawy maskujące są proste w montażu i stanowią eleganckie wykończenie grzejników łazienkowych. Estetyka wykonania została podkreślona przez modną kolorystykę i różnorodność kształtów.

KOMPLETY I GŁOWICE TERMOSTATYCZNE   LISTA PRODUKTÓW
Slider
Slider